bez pracy

Czasy dwucyfrowego bezrobocia w kraju, który przez dekady zmagał się z problemem transformacji, przeszły już do historii. Należy żywić nadzieję, że sytuacja taka nigdy się już nie powtórzy, a przynajmniej tendencja rozwoju gospodarczego przez długie lata będzie pozytywnym czynnikiem sprzyjającym polepszającej się stopie ekonomicznej społeczeństwa.

W obecnej sytuacji, w której rynek poszukiwania pracownika daje ogromne pole wyboru ofert pracy, coraz lepsze i intratniejsze propozycje skłaniają wielu chętnych do zmiany obecnej pracy na inną.

Nasuwa się wtedy myśl, jak zwolnić się z pracy w trybie natychmiastowym.

Z jednej strony, będąc związanym z obecnym pracodawcą umową na czas nieokreślony, natychmiastowe zwolnienie bez okresu wypowiedzenia może skutkować negatywnymi konsekwencjami.

Zależy to jednak od treści umowy, jaką jesteśmy związani z firmą. Zazwyczaj minimalnym okresem wypowiedzenia jest trzydziestodniowy okres, choć w niektórych przypadkach – trzymiesięczny. Co zrobić, gdy u nowego pracodawcy, czekający wolny wakat nie cierpi zwłoki, i w przypadku po wypowiedzeniu umowy, musimy jeszcze przez miesiąc świadczyć pracę u obecnego?

Sprawa tym bardziej nagląca i stresująca, gdyż w tym czasie, inni potencjalni chętni mogą „wskoczyć” na tamto stanowisko pracy i pozbawić nas szansy na wyższą pensję. Na pocieszenie pozostaje nadzieja, że obietnica przyszłego pracodawcy na przeczekanie okresu wypowiedzenia, będzie stanowić dane słowo, którego dotrzyma. Biorąc pod uwagę fakt, że większość takich przypadków kończy się pozytywnie, należy mieć nadzieję, że i my nie będziemy wyjątkiem.

jak zwolnić się z pracy w trybie natychmiastowym

Dodatkowo, jeśli posiadamy odpowiednie kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie, możemy być przekonani, że będziemy stanowić atrakcyjny i pożądany obiekt zainteresowania i oczekiwania. Sytuacja taka, z całą pewnością, będzie stanowić wielki plus dla osób z wykształceniem i kwalifikacjami poszukiwanymi w danej branży. Braki kadrowe w tym obszarze stanowią coraz bardziej pogłębiający się deficyt.

Jest to już problem większości firm i przedsiębiorstw, które by pozyskiwać chętnych do pracy konkurują pomiędzy sobą, oferując coraz lepsze i bardziej zachęcające warunki pracy. Podstawowym czynnikiem jest przede wszystkim bodziec finansowy. Choć i inne, jak choćby bezpłatne śniadania, przewozy do i z pracy, a nawet zakwaterowanie, stanowią dodatkową zachętę. Wobec powyższych zachęcających argumentów, coraz więcej osób staje przed dylematem, jak zwolnić się z obecnej pracy w natychmiastowym trybie.

Stan ten potwierdza fakt dobrej koniunktury w gospodarce. Nie tylko jest pozytywną sferą dla pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Z roku na rok, wzrastające zapotrzebowanie na wypełnienie wolnych stanowisk pracy – osobami bez odpowiednich kwalifikacji, powoduje nieustanny napływ chętnych zza wschodniej granicy. Jednym z decydujących aspektów popularności takiego działania jest obniżenie kosztów pracy.

Jak powszechnie wiadomo, zatrudnienie cudzoziemca z umową z najniższą stawką godzinową, jest bardziej opłacalne ekonomicznie, niż zatrudnienie obywatela kraju, któremu należałoby zaproponować o wiele godziwszą pensję, gdyż z comiesięczną wypłatą z najniższym kryterium płacowym, z całą pewnością wyżyć się nie da. Niska pensja nie pozostaje oczywiście bez wpływu na wydajność i jakość pracy.

Z czasem, coraz więcej przedsiębiorców, spoglądając na efekty i wyniki produkcyjne, dochodzi do przekonania, że lepiej podwyższyć stawkę, gdyż przełoży się to na lepszą efektywność zatrudnionych. To z kolei stanowić będzie polepszający się stan produkcyjny, skutkujący przynoszeniem coraz większych finansowych zysków.
Mając na uwadze obecną sytuację na rynku pracy i obawy spowodowane odpływaniem siły roboczej do innych firm, nieodłącznym elementem, by uwolnić się od niepewności, jest zapewnienie zatrudnionym lepszych warunków od konkurentów.

jak zwolnić się z pracy

Nieodłącznie wiąże się to z nieustannym podwyższaniem wynagrodzenia. Stan ten jest dobrym prognostykiem przyszłościowym dla ludzi. Brak strachu przez nieoczekiwanym zwolnieniem z pracy i wizją bezrobocia, stanowią pozytywny czynnik psychiczny. Obecna, szeroka możliwość wyboru i przebieranie w ofertach, nie tylko uwalnia z uczucia stresu, ale daje nieocenione poczucie godności.

Zwolnienie się z pracy w natychmiastowym trybie jest obecnie nie przymusem, ale wolnym wyborem, dzięki któremu możemy pozwolić sobie na zagwarantowanie lepszych warunków codziennej egzystencji i życia. Oby tylko średnia krajowa płac rosła w szybszym tempie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here