Kto może zostać programistą

Błyskawiczny rozwój nowych technologii, a co za tym idzie – branży informatycznej, sprawia, że na rynku pracy wciąż zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Na wykwalifikowanych, posiadających odpowiednie umiejętności kandydatów na pracowników branży IT, czekają setki atrakcyjnych ofert pracy. To zdecydowanie zachęca wiele osób do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Jaki powinien być przyszły programista, jakie kompetencje powinien posiadać?

Kto może zostać programistą?

Programistą może zostać niemalże każdy, kto ma wystarczająco dużo chęci, ambicji i samozaparcia, by przyswoić odpowiednią wiedzę. Nie zdobywa się jej z dnia na dzień, do tego potrzeba czasu, a więc i cierpliwości oraz pracowitości. Istnieją jednak kompetencje, z którymi jest łatwiej wystartować w branży IT. To przede wszystkim ścisły umysł, umiejętność analitycznego myślenia, zdolności matematyczne. Jeżeli do tego interesujesz się nowinkami technologicznymi – jesteś świetnym kandydatem na programistę. Oprócz predyspozycji, potrzebujesz oczywiście solidnej wiedzy. Jak ją zdobędziesz?

Studia informatyczne

Niezbędną wiedzę z zakresu programowania możesz zdobyć, decydując się na studia na kierunku Informatyka, na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Zobacz: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka. Dostępna na tym kierunku specjalizacja Programowanie Aplikacji stworzona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości tworzyć aplikacje mobilne, biznesowe czy nawet gry komputerowe.

Podczas 3,5 letnich studiów zdobędziesz kluczowe w branży IT kompetencje, takie jak umiejętność programowania w językach Java, C++, C#, Python oraz innych, umiejętność wykorzystywania wzorców projektowych czy umiejętność wykorzystywania platform budowy aplikacji. Pozyskasz wiedzę, między innymi, z zakresu programowania stron internetowych, algorytmów i struktury danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej czy inżynierii oprogramowania. Poznasz podstawy automatyki i robotyki, telekomunikacji, sztucznej inteligencji i techniki cyfrowej. Na specjalistycznych przedmiotach w ramach Programowania Aplikacji pozyskasz wiedzę w obszarach takich jak programowanie gier, robotów, aplikacji mobilnych i biznesowych.

Dlaczego warto studiować Informatykę?

Studia informatyczne nie są błyskawiczną receptą na zdobycie dobrze płatnej pracy w branży IT. Wymagają od studentów systematycznej pracy i chęci do przyswajania nowej wiedzy. Pozwalają jednak zdobyć solidną, obszerną wiedzę, której nie sposób szukać na błyskawicznych, skondensowanych kursach. Studia informatyczne to kierunek przyszłościowy, zapewniający zatrudnienie w branży – absolwenci nie mają żadnego problemu, aby znaleźć pracę w zawodzie.

W tym zawodzie ważny jest nieustanny rozwój, dlatego decydując się na karierę w branży IT, razem z wysoką stawką wynagrodzenia, należy brać pod uwagę także powinność podnoszenia swoich kwalifikacji i samodoskonalenia się. Studia informatyczne będą do tego najlepszym fundamentem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here