jak dostać dotację z urzędu pracy

W dalszym ciągu możliwość pozyskania dotacji z Urzędu Pracy, zwłaszcza na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest alternatywą oraz opcją dla wielu początkujących przedsiębiorców, a tym samym szansą na otwarcie przez nich własnej firmy.
Oczywiście w przypadku dotacji unijnych, trzeba nie tylko wyrazić chęci ale również przejść pewien proces, w trakcie którego musimy zaprezentować biznesplan, czy też udowodnić, iż sama dotacja zostanie odpowiednio wykorzystana. Warto zatem dowiedzieć się, co musimy zrobić w momencie starania się o dotację w urzędzie pracy, ewentualnie jakie warunki muszą być najzwyczajniej w świecie spełnione.

Co musi spełnić osoba, starająca się o dotację z Urzędu Pracy?

Przede wszystkim każdy kto stara się o dotację z Urzędu Pracy musi spełnić następujące warunki, takie jak :

Być osobą bezrobotną
Od czasu rejestracji jako osoby bezrobotnej, musi minąć okres 3 miesięcy, dopiero wtedy możemy starać się o dotację
Osoba starająca się o dotację, nie może studiować dziennie ale nic nie stoi na przeszkodzie gdy studiuje zaocznie
Nie możemy w przeciągu ostatnich 12 miesięcy prowadzić lub posiadać innej działalności gospodarczej na swoim koncie
Brak jakichkolwiek przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu

dotacje z urzędu pracy

Jak przebiega sama procedura złożenia wniosku?

Sama procedura od momentu złożenia wniosku, trwa około miesiąca, niekiedy może dłużej duże znaczenie ma tutaj sam urząd pracy a raczej jego sprawność w aspekcie swoistego działania.
Następne ocenia się go przez pryzmat formalny, merytoryczny a tym samym co dokładnie zawiera, spogląda się na informację o kwalifikacjach, doświadczeniu i przeprowadza analizę samej działalności pod względem jej oceny. Kolejnym krokiem jest rozpatrzenie w ciągu 30 dni samego wniosku, jeżeli zostanie on rozpatrzony pozytywnie to dochodzi do podpisania umowy z danym urzędem pracy, a następnie otrzymujemy środki finansowe.

Czy potrzebny jest wkład własny?

W większości przypadków nie jest potrzebny wkład własny, aby starać się o dotację na otwarcie własnej firmy, choć tego typu środki jeżeli posiadamy to na pewno będzie to zaletą samego wniosku.
Mogą one świadczyć o naszej chęci prowadzenia działalności, zaangażowaniu i motywacji, to taki impuls dla urzędu iż rzeczywiście zależy nam na otwarciu własnej firmy. Pamiętajmy również, iż wszystkie pieniądze z dotacji, jesteśmy zobligowani wręcz wydać w przeciągu 30 dni od daty ich przyznania warto więc dysponować własnym kapitałem i zapleczem finansowym.

Biznesplan, a więc coś o czym musimy pamiętać

Bardzo wiele gdy chodzi o dotację z PUP daje sam biznesplan, przede wszystkim im bardziej kompetentnie i rzeczowo podejdziemy do jego stworzenia, tym znacznie większe szanse mamy na otrzymanie samej dotacji. Biznesplan jest przydatny zwłaszcza wtedy, kiedy zamierzamy otworzyć działalność zupełnie nie powiązaną z naszym wykształceniem, ewentualnie nie posiadamy jakiegokolwiek w tym kierunku doświadczenia. Dlatego dobrze zadbać i biznesplan, za pośrednictwem którego możemy nie tylko przekonać komisję jaka przyznaje takie dotacje, lecz zaprezentować się przed nią w najbardziej odpowiedni sposób.

jak dostać dotację

Chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dotacji z PUP?

Jeżeli pragniemy zwiększyć nasze szanse, na otrzymanie dotacji z PUP to powinniśmy przede wszystkim zadbać zadbać o dokumenty a nawet certyfikaty, jakie w tej sytuacji mogą okazać się nader korzystne. Oczywiście dzięki nim możemy udowodnić, iż profesjonalnie podchodzimy do kwestii prowadzenia własnej firmy czy adekwatnej działalności, a tym samym uzyskać niezbędne w tym zakresie dofinansowanie.

Warto także wiedzieć, iż oprócz dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, możemy się jednocześnie starać o inne możliwości finansowego wsparcia, chociażby w aspekcie doposażenia miejsca pracy. Bardzo istotną kwestą jest również potrzeba prowadzenia samej działalności na którą otrzymaliśmy dotację, przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy, to jeden z warunków braku potrzeby jej zwrócenia.

Rośnie ilość osób a tym samym wniosków, także środków przeznaczonych na dotację, z roku na rok coraz więcej potencjalnych przedsiębiorców chce skorzystać z takiej opcji, to dla nich szansa i okazja, a niejednokrotnie możliwość otwarcia własnej firmy czy też aktywizacji zawodowej w takiej a nie innej formie. Trzeba jednak sumiennie, profesjonalnie i odpowiedzialnie podejść do starania się o taką dotację, gdyż osób chętnych jest znacznie więcej niż pieniędzy jakie są do wykorzystania w tym celu, zatem należy się liczyć z ogromną konkurencją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here