jakie dokumenty do rejestracji

Zanim będziemy zarejestrowani, jako bezrobotni to trzeba będzie przygotować mały pakiet dokumentów. Bez tego żaden urząd nie będzie chciał z nami rozmawiać, a zatem trzeba wiedzieć, co przygotować, bo tym samym oszczędzimy sobie sporo czasu. Nie trzeba będzie biegać ciągle do urzędu i kombinować z dokumentami tylko pójdziemy raz i mamy problem z głowy.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Pierwszy ważny dokument, który jest nam potrzebny to oczywiście dowód osobisty. Trzeba w ten sposób potwierdzić, że my to my i wtedy dopiero można zacząć całą procedurę. Jeśli nie mamy z jakiegoś powodu dowodu osobistego to można mieć paszport. Trzeba będzie również złożyć oświadczenie o tym gdzie mieszkamy.
Jeśli urzędnicy widzą, że coś jest nie tak jak trzeba to mogą nas prosić o przyniesienie dokumentu, który potwierdzi ze jesteśmy tu i tutaj zameldowani. Zdarza się tak bardzo rzadko, ale trzeba być na to nastawionym i nie trzeba być zdziwionym. Takie przysługuje im prawo, a my musimy się do tego dostosować. My nie mamy innego wyjścia jak w wyinaczonym czasie przynieść te wszystkie dokumenty, które są potrzebne. Warto się z tym pospieszyć.

urząd pracy jakie dokumenty do rejestracji

Co jeszcze trzeba przynieść do urzędu pracy?

Jeśli mamy ukończone szkoły to trzeba będzie przyjść razem ze świadectwami i wszystkimi dyplomami. Wszystko, co jest w stanie potwierdzić nasze wykształcenie i nasze szkolenia i doświadczenie trzeba będzie ze sobą przynieść. W ten sposób urząd pracy wie, czym się zajmujemy i na czym się znamy, a to pozwala nam dopasować pracę, która będzie dla nas odpowiednia. Jakby nie patrzeć z tym zamiarem przychodzimy do urzędu pracy żeby zdobyć nową pracę i nie być już bezrobotnymi.

Jeśli wcześniej gdzieś pracowaliśmy to konieczne będzie przyniesienie świadectwa pracy. Wszystko, co jest w stanie potwierdzić nasze uprawnienia musi z nami być w urzędzie pracy. Jeśli mamy jakieś przeciwwskazania odnośnie pracy, jaką mamy wykonywać to również trzeba przynieść odpowiednie dokumenty. Jak widać trzeba przynieść tego całkiem sporo, ale przynajmniej robiąc to raz będziemy mieć problem z głowy? Jeśli nie wiemy, jakie jeszcze potrzebne są nam dokumenty do rejestracji w urzędzie pracy to warto tam zadzwonić. Wtedy lepiej się przygotujemy i sprawę rejestracji załatwimy od ręki.

Nie trzeba będzie do tego wracać i się przejmować czy wszystkie formalności zostały dopełnione. Trzeba będzie również dostarczyć dokumenty o swoje działalności gospodarczej o ile była prowadzona oraz o swojej niepełnosprawności o ile takową mamy. Trzeba będzie również powiedzieć czy mamy gospodarstwo rolne albo ziemię, bo to wszystko zmienia podczas takiej rejestracji w urzędzie pracy. Osoby, które wyszły zakładu karnego muszą przynieść oświadczenie, a nawet dokumenty, które będą potwierdzały, czym się tam zajmowały i jakie stanowisko pracy zajmowały. Mając dziecko również to trzeba zgłosić tym bardziej, jeśli dziecko ma mieć od nas ubezpieczenie społeczne.

Wizyta w urzędzie pracy

urząd pracy

W zależności od miasta, w którym mieszkamy trzeba będzie przyjść albo po prostu nawet jutro i wziąć numerek do rejestracji albo trzeba będzie wcześniej się na wizytę umawiać. Dzisiaj w urzędach pracy jest coraz mniej zarejestrowanych osób, dlatego na pewno dostaniemy się bez kolejki. Inaczej sytuacja będzie wyglądała, jeśli chodzi o odhaczanie się, bo wtedy trzeba będzie przyjść dokładnie na czas. Wtedy wszystko pozałatwiamy i będziemy mogli dalej czekać na nową ofertę pracy.

Większość osób, które przynoszą wszystkie dokumenty do urzędu pracy szuka pracy na własną rękę, bo zrobią to o wiele szybciej. Urzędnicy nie mają na to czasu, dlatego zajmują się wprowadzaniem danych. Mamy taką zaletę z rejestrujcie w urzędzie pracy, że mamy ubezpieczenie i jeśli pójdziemy do lekarza to wszystko mamy za darmo. Możemy również starać się o dofinansowanie na prowadzenie własnej firmy. Trudno będzie nam znaleźć inne zalety z wizyt w urzędzie pracy.

Rejestracja dla obcokrajowców w urzędzie pracy

Jeśli jesteśmy obcokrajowcami to trzeba będzie przynieść inne dokumenty, które będą potwierdzały naszą tożsamość oraz to, czym się zajmowaliśmy i czym chcemy zajmować. Podstawą rejestracji takiej osoby w urzędzie pracy będzie karta stałego pobyt. Bez niej nikt nie może legalnie w Polsce otrzymać pracy.
Jeśli wszystko jest w porządku to można się zarejestrować, a może nawet dostać kilka ofert pracy. Wszystko będzie zależne od tego, jakie mamy umiejętności i czy takie osoby są poszukiwane na rynku pracy. Jeśli tak to nie będziemy mieć z znalezieniem pracy żadnego problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here