Alternatywa dla pylącej kredy – marker kredowy!

0
5779

Obecnie akcesoria papiernicze oraz przyrządy do pisania przeszły dosyć dużą rewolucję, dlatego na rynku pojawiła się ogromna ilość różnego rodzaju innowacyjnych przyrządów tego typu. Jednym z nich jest marker kredowy, czyli specjalny rodzaj pisaka, którego użytkować można na zwykłej tablicy, a co najważniejsze ślad, który pozostawia, może zostać starty przy pomocy zwykłej gąbki.

Do klasy, biura, sali wykładowej…

Takie zastosowanie czyni go doskonałym wyborem do szkolnych klas, sali konferencyjnych, do biura itd. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkować go również w domu prywatnym. W tym przypadku wiele zależy od tego, jakie czynności chcemy wykonywać. Korzystanie z markera kredowego jest bardzo wygodne i szybkie. Z markera kredowego można korzystać w przypadku tablic białych, czarnych, przeźroczystych, a nawet plastikowych. Do zmywania wystarczy wykorzystać gąbkę lub szmatkę nasączoną wodą. Wszystko obydwa się tutaj zupełnie tak samo, jak w przypadku tradycyjnej kredy. Najważniejsze jest jednak to, że pisaki kredowe nie pylą! Końcówki markera kredowego to nasączane tworzywo fibrowe, przez które przepływa tusz pigmentowy. Warto również zaznaczyć, że tusz jest bezwonny i nie zawiera xylenu.

Napisz i zmaż!

W markerze kredowym zastosowana specjalna płynną kredę, która z powodzeniem może być stosowana do pisania po różnego rodzaju tablicach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby za pomocą takiego pisaka podpisywać różnego rodzaju przedmioty np. kartony, w które pakujemy różne rzeczy, folie z odzieżą itd. Zastosowań znajdzie się bardzo wiele, aczkolwiek najistotniejsza w tym przypadku jest możliwość łatwego zmazania tego, co zostało napisane. W opozycji do markerów permanentnych, te z płynną kredą są bardzo łatwe w usunięciu.

Szeroki wybór wariantów

Tego typu przyrządy dostępne są w różnych wersjach. Istnieje marker kredowy ze ściętą końcówką, płaską, okrągłą, grubą cienką, stożkową itp. Wszystko zależy tutaj od tego, jak bardzo zaawansowane czynności chcemy nimi wykonywać. Do pisania po tablicy w szkole bądź sali wykładowej wystarczy zwykły marker z okrągłą główką, jeżeli natomiast pragniemy tworzyć bardziej zaawansowane dzieła, warto zwrócić się w stronę oferty producenta, który przyszykował szeroki wybór tego typu przyrządów. Oczywiście markery kredowe również dostępne są w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. Tutaj ograniczeniem jest tylko i wyłącznie budżet. Dobrze jest wybrać kilka wariantów kolorystycznych markera kredowego, ponieważ napisy i grafiki wykonane na tablicy w kilku kolorach będą bardziej czytelne dla audytorium.

[Głosów:12    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here