zalety stałego zatrudnienia

Aby została nawiązana współpraca pomiędzy osobą, która szuka pracy, a pracodawcą należy podpisać określone dokumenty. Możliwości jest kilka. Wśród tych dokumentów, najbardziej pożądaną formą jest umowa o pracę, na czas nieokreślony. Jest to rodzaj współpracy, który gwarantuje stabilne zatrudnienie oraz znakomitą ochronę pod względem prawnym. W rzeczywistości jednak nie jest zbyt chętnie oferowana przez pracodawców.

Co oznacza pojęcie ‚stałe zatrudnienie’?

O stałym zatrudnieniu mówimy wtedy, gdy pracownik podpiszę umowę o pracę, na czas nieokreślony. Taki rodzaj umowy daje gwarancję zatrudnienie na stałe, a dodatkowo podlega Kodeksowi Pracy. W umowie określona jest minimalna wysokość wynagrodzenia, możliwy czas pracy, forma rozliczenia za nadgodziny, metody ewentualnego wypowiedzenia umowy oraz zakończenia stosunku pracy.

Może umowa o pracę, na czas nieokreślony nie daje gwarancji, że mamy zapewnioną pracę dożywotnio, ale rozwiązanie takiego stosunku pracy, nie jest takie szybkie i proste. Pracodawca musi dopełnić pewne formalności.

Umowa o pracę, na czas nieokreślony to nie tylko korzystna opcja dla pracownika. Pracodawca również jest zabezpieczony. Osoba zatrudniona jest zobowiązana do przestrzegania ściśle określonych zasad współpracy i wykonywania obowiązków służbowych w sposób należyty. Pracodawca również jest chroniony, w razie gdyby pracownik złożył wypowiedzenie umowy.

Przeczytaj też: http://www.e-gospodarz.pl/staz-odpowiedni-jezeli-chcemy-rozpoczac-swoja-kariere-zawodowa/

Dlaczego pracodawcy unikają stałego zatrudnienia pracowników?

Choć umowa o pracę niesie za sobą wiele korzyści dla pracodawcy, nie jest najczęściej proponowaną formą współpracy. Czemu? Ponieważ umowa o pracę podlega bardzo dokładnym przepisom Kodeksu Pracy. Jeżeli pracodawca musi dokonać pewnych zmian, musi obowiązkowo dopełnić wszelkich formalności. W przypadku umów cywilnoprawnych wytycznych jest znacznie mniej, a warunki współpracy są bardziej swobodne.

Poza tym w przypadku umów cywilnoprawnych, które są najczęściej proponowane pracownikom, w dzisiejszych czasach, nie ma konieczności zapewnienia podwładnym płatnych urlopów czy zwolnień lekarskich.

Źródło: https://www.taxnews.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here