Metalkas

Metalkas Spółka Akcyjna to rodzinna firma, która obecna jest na rynku już od ponad 65 lat. Jej historia zaczyna się w 1957 roku od kasetki metalowej z podwójnym dnem, a już niedługo później powstał pierwszy zakład produkcyjny, który pozwolił na poszerzenie możliwości i tym samym dotarcie do większej liczby odbiorców.

Droga na szczyt krok po kroku

Rynek, na którym działa Metalkas z każdym rokiem rósł w siłę, dlatego szybkie i skuteczne reagowanie na potrzeby klientów na każdym etapie rozwoju firmy było kluczowe. Spółka jednak z dużą świadomością od początku dążyła do sprostania stale postępującym potrzebom i szukała nowych rozwiązań dla polepszenia zdolności produkcyjnej i relacji handlowych. Produktem, który zgodnie z historią firmy, powstał jako pierwszy, była kasetka z podwójnym dnem.

Aktualnie produkty Metalkas oraz marek Bayersystem i Hillagi należących do spółki wytwarzane są w 3 nowoczesnych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w rodzinnym mieście – Bydgoszczy,a  firma zatrudnia ok 600 pracowników. Sukces ten prawdopodobnie nie byłby możliwy, gdyby nie efektywne i dynamiczne reagowanie na zmieniające się realia rynku, podążanie z duchem czasu i stałe inwestowanie w rozwój od samego początku działalności do dzisiaj.

Wysoka jakość priorytetem firmy

Kontrola, analiza wyników testów, zdobywanie certyfikatów, spełnianie norm oraz dążenie do produkowania wyrobów metalowych najwyższej jakości zawsze były priorytetem firmy Metalkas. Dzięki lokalnej produkcji “na miejscu” utrzymanie standardów zawsze było możliwe, prowadząc do zbudowania renomy i reputacji producenta o najwyższych standardach.

Metalkas – firma o duchu sportowca

“Jako firma produkcyjna nieustannie dążymy do rozwoju i odnajdywania nowych rozwiązań, nie zapominając przy tym, że jesteśmy też firmą rodzinną. Tradycja i związane z nią wartości towarzyszą nam od początku powstania przedsiębiorstwa, aż do dnia dzisiejszego, kiedy to na czele Metalkas stoi trzecie pokolenie rodziny Grzenia. Staramy się wspierać to, co bliskie nam samym, dlatego niejednokrotnie współpracowaliśmy ze sportowcami z naszego rodzinnego miasta, kibicowaliśmy i pomagaliśmy. Kilka lat z rzędu wspieramy także jedną z największych imprez sportowych organizowanych w naszym regionie – Metalkas Triathlon Polska Bydgoszcz – Borówno.” – opowiada o sportowym duchu firmy Klaudia, specjalistka ds. marketingu w firmie.

Produkty Metalkas można znaleźć zarówno w sklepie internetowym Metalkas.com.pl, jak i w punktach sprzedaży takich jak Castorama, Obi, Brico Marche i wiele innych sieciach budowlanych w polsce i za granicą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here