Będąc osobą bezrobotną można uzyskać zasiłek. Oczywiście trzeba wcześniej pracować przez minimum pół roku i dopiero wtedy mamy z tego jakieś pieniądze. Nie są to duże kwoty, ale z drugiej strony lepiej mało pieniędzy niż wcale. To, dlatego trzeba się będzie o to postarać. Jeśli jesteśmy zarejestrowani i mamy zasiłek to ten okres wliczany jest do stażu pracy. Jeśli nie otrzymujemy zasiłku to niestety, ale nie możemy liczyć na to, że otrzymamy w przyszłości emeryturę. To, dlatego nie opłaca się siedzieć na bezrobotnym i nic z tego nie mieć. Tak naprawdę tracimy jedynie czas, a zatem trzeba będzie coś w tej kwestii zrobić. Jeśli chodzi o okres, w którym bierzemy zasiłek to zależne to będzie między innymi od tego ile lat przepracowaliśmy. Im dłużej tym dłużej możemy pobierać świadczenia, a co za tym idzie mamy większy okres stażu pracy wliczany do całości. Na zasiłkach jest w Polsce coraz mniej osób, bo jest raczej problem ze znalezieniem kogoś do pracy.
Rejestracja w urzędzie
Trzeba będzie się szybko zarejestrować w urzędzie pracy po tym jak stracimy pracę. Wtedy przyznają nam zasiłek, a my w tym czasie będziemy mogli szukać sobie pracy. Nie opłaca się być na zasiłku, ale trzeba się cieszyć z tego, że ten okres kilku miesięcy jest wliczany do stażu pracy. Na pewno na tym zyskamy bardzo dużo, ale jeśli nie znajdziemy pracy to szybko się to zakończy. Jeśli nie za bardzo orientujemy się w przepisach to warto byłoby sprawdzić jak to wygląda. Wiemy wtedy, co nam przysługuje i wiemy, na co można w razie, czego liczyć. Wiele informacji można będzie się dowiedzieć w urzędzie pracy, dlatego warto będzie się tam zgłosić. Jeśli szukamy takich informacji w Internecie to trzeba pamiętać o tym żeby sprawdzać bardzo dokładnie daty. Jeśli coś jest bardzo stare to nie ma, co tego brać pod uwagę, bo może to być nieaktualne i nie będziemy pewni czy aby na pewno taki przepis jeszcze dzisiaj obowiązuje. Dobrze, że nie ma problemów ze znalezieniem przydatnych nam informacji, dlatego trzeba z takiej okazji skorzystać.
Zasiłek dla bezrobotnych
Nie jest to zbyt wysoka kwota, bo może to być kilkaset złotych. Tylko, że jeśli mamy tyle pieniędzy to już jest dobrze. Gdybyśmy zostali w ogóle bez dochodów to nie będziemy wiedzieli, co mamy robić. Ze znalezieniem pracy nie ma dzisiaj problemów, ale wszystko będzie zależne od nas. Możemy mieszkać na wsi gdzie z pracą jest bardzo ciężko i trzeba będzie na szukanie pracy trochę czasu poświecić. Te kilkaset złotych z zasiłku mogą nam posłużyć, jako pieniądze na dojazdy do przyszłych pracodawców. Dzisiaj wszystko sporo kosztuje, dlatego warto będzie korzystać z tego, co daje nam państwo. Tym bardziej, że nam się to należy, bo przecież pracowaliśmy i opłacaliśmy wszystkie składki i podatki. Teraz jesteśmy w trudnej sytuacji i to państwo musi nam pomagać. Mając te kilkaset złotych nie trzeba się też spieszyć. Można na spokojnie szukać o wiele lepszej pracy dla nas, bo wtedy jeszcze więcej będziemy mogli na tym zyskać. Warto, zatem dokładnie przeglądać oferty i sprawdzać czy trafiło się coś dla nas. Jeśli tak to pakujemy się i jedziemy żeby załatwiać wszystkie formalności. Można również swoje CV wysyłać przez interwent. Dzisiaj pracodawcy w ten sposób werbują przyszłych pracowników, dlatego musimy się nad tym zastanowić czy i my nie możemy z takiej oferty dla siebie skorzystać.
Staż pracy
Staż pracy ma ogromne znaczenie, dlatego trzeba pracować jak najwięcej, ale czy tylko o to chodzi? Czy emerytura jest uzależniona od tego ile lat przepracowaliśmy? Nie do końca tak to wygląda. Bardzo ważne jest to ile zarabialiśmy i ile składek było odprowadzany za naszą pracę. Można pracować kilka lat i mieć więcej pieniędzy na swoim koncie emerytalnym niż ktoś, kto pracuje trzydzieści lat. Tak to właśnie wygląda w praktyce, dlatego powinno nam zależeć na tym żebyśmy mogli pracować w jak najlepszej firmie i zarabiać bardzo dużo pieniędzy. Tylko wtedy na koniec naszej pracy otrzymamy godziwą emeryturę, a właśnie na takim rozwiązaniu nam zależy. Wiele na tym zyskamy i będziemy o wiele bardziej spokojnie na starość. Pieniądze są dzisiaj wyznacznikiem wszystkiego, dlatego każdy dąży do tego żeby mieć ich jak najwięcej się tylko da. Praca przez całe życie, a później odpoczynek na emeryturze. Nie wszyscy mają spokojną starość i nie wszyscy jej dożyją. Życie jest nieprzewidywane, dlatego trzeba być na wszystko bardzo dobrze przygotowanym. Im mamy więcej pieniędzy ze swojej emerytury tym śpimy o wiele bardziej spokojnie, bo wiemy, że jesteśmy dobrze zabezpieczeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here