dietetyk

Miejsce, w którym odbywają się prace, jako dietetyk określa się w dużej mierze to, czym taka osoba się zajmuje. Jego zarobki będą więc zróżnicowane, będą zależały od wielu czynników. Jeżeli chodzi już o wynagrodzenie, to warto wspomnieć również o formy zatrudnienia. Czy lepiej jest być pracownikiem etatowym czy warto jest spróbować swoich sił z własną działalnością gospodarczą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/dietetyk-etat-czy-wlasna-firma/

Specjalizacje zawodowe dietetyka

Jeszcze na etapie studiów możemy wybrać dodatkową specjalizację, w której będziemy pracować jako dietetyk. Chociaż rdzeń naukowy w wielu przypadkach jest ten sam, to możemy wyodrębnić poszczególne odmiany zajmujące się nieco innymi zagadnieniami dotyczącymi żywienia. Jeżeli chodzi o specjalizację dietetyczne możemy wyodrębnić między innymi:

Dietetyka kliniczna – pracując jako dietetyk kliniczny współpracujemy z lekarzami lub sami prowadzimy leczenie. Będziemy pracować z osobami chorymi. Będą oni potrzebowali od nas pomocy dotyczącej żywienia. W wielu przypadkach dietetyk będzie musiał sprecyzować odpowiednio wybraną dietę, aby stan zdrowia pacjenta się nie pogorszy.

Dietetyka sportowa – jako dietetyk sportowy, będziemy zajmować się osobami zarówno uprawiającymi sport amatorsko jak i zawodowo. Sprawność organizmu zwiększa swoje zapotrzebowanie na dane składniki, podczas wysiłku fizycznego. Jako dietetyk zajmujący się przede wszystkim sferą dietetyki dla osób aktywnych fizycznie, będziemy opracowywać jadłospisy sportowcom w zależności od ich kondycji oraz uprawianej dyscypliny.

Psychodietetyka – niekiedy problemy żywieniowe mogą wynikać ze schorzeń natury psychicznej. Choroby takie jak bulimia, anoreksja jeśli ściśle wiążą się z psychicznym podłożem dotyczącym odżywiania się. Psychodietetyka jest to element zajmujący się związkami, ale również odpowiednio zbilansowaną dietą, dla osób posiadających takie choroby. Dodatkowo jest on dużym wsparciem duchowym.

Gdzie możemy znaleźć zatrudnienie jako dietetyk?

Jako dietetyk przede wszystkim możemy znaleźć zatrudnienie w szpitalach, przychodniach lub poradnia chorób metabolicznych. Z pewnością z otwartymi ramionami przyjmują również sklepy z suplementami oraz firmy cateringowe. Zatrudnienie możemy znaleźć również w sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej oraz firmach produkcyjnych żywności i leków. Dobrego specjalistę poważnie będą traktowały również instytucje zajmujące się tematami żywienia. Dietetyk zatrudniony jest na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło.

Zobacz też: http://www.e-gospodarz.pl/kosztuja-nas-studia-architektoniczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here