magazyn Kraków

Każdy przedsiębiorca w Krakowie wie, jak ważne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni magazynowej. Nie ważne czy prowadzi się mały sklep internetowym, czy dużą firmę produkcyjną, każda firma potrzebuje mieć swój magazyn. Niestety wybudowanie własnego magazynu jest ogromną inwestycją, co powoduje, że mało którą firmę na to stać. Naturalnym zatem krokiem dla wielu przedsiębiorców jest wynajęcie powierzchni magazynowej. Jakimi jednak powinna się ona charakteryzować cechami?

Lokalizacja i rodzaj magazynu

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę, wybierając magazyn, jest to, gdzie będzie się on mieścił, a także to, jakiego będzie rodzaju. Lokalizacja magazynu jest niezwykle ważna, ponieważ po pierwsze zależeć od tego będzie jego cena wynajmu, a po drugie, bezpośrednio odnosić się to będzie do tego, jak dobry będą mieli do niego dojazd kierowcy.
Podobnie bardzo ważną sprawą jest to, jakiego rodzaju magazynu się potrzebuje i jaki jest dostępny do wynajmu. Jeśli firma handluje warzywami lub owocami, nic jej po nawet najlepszym magazynie, w najlepszej lokalizacji, jeśli nie będzie on wyposażony w specjalne chłodnie. Oczywiście można wynająć magazyn nieprzystosowany do takich zadań i następnie samodzielnie go do nich dostosować, lecz to oznacza ogromne koszta.

Otoczenie magazynu

Wiele osób szukając magazynu do wynajęcia, zwraca uwagę na lokalizacje, lecz zupełnie pomija to, jakie jest otoczenie danego obiektu. A przecież to, czy wokoło znajdują się inne magazyny, czy też może obiekty mieszkalne, ma kolosalne znaczenie dla tego, w jaki sposób będzie można z własnego magazynu korzystać. Wspomniane obiekty mieszkalne wymuszać mogą na najemcach magazynów np. brak nocnej pracy lub znaczne ograniczenie ruchu samochodów, co znacząco może utrudniać działalność i prowadzenie firmy. Z tego powodu zwracanie uwagi na to, w jakim otoczeniu dany obiekt się znajduje, jest nie mniej ważne niż to, jaka jest jego ogólna lokalizacja.

Powierzchnia magazynu

Nie da się również ukryć, że bardzo ważną cechą każdego magazynu, jest jego wielkość. Powierzchnie magazynowe w Krakowie potrafią być naprawdę bardzo zróżnicowane. Wpływa to rzecz jasna na to, jak dany magazyn może być użytkowany, lecz również na to, jak będzie jego cena za wynajem. W końcu stawka liczona jest nie od obiektu, tylko właśnie od każdego metra kwadratowego powierzchni magazynowej, którą się wynajmuje. Z tego powodu bardzo ważne przed podjęciem decyzji jest to, aby poprawnie oszacować swoje obecne, lecz i również przyszłe potrzeby.

Wynajęcie odpowiedniego na dziś magazynu jest bardzo krótkowzroczne, ponieważ już za być może nawet rok, konieczne będzie szukanie nowego obiektu, a co za tym idzie ponoszenie kosztów związanych z przeprowadzką. Bardzo ważne jest to, aby wybrać taką powierzchnię magazynową, która po pierwsze będzie zaspokajać obecne potrzeby, lecz również uwzględniać będzie przyszłe, związane z dynamicznym rozwojem danego przedsiębiorstwa. Zignorowanie tej sprawy jest zwyczajnie nieekonomiczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here