kot

Podejmując pracę ze zwierzętami musimy pogodzić się z tym, że czeka nas sporo bałaganu, obowiązków i sporych wymogów. Nawet kiedy jako właściciele kota czy spa w swoim domu, możemy zauważyć, że nie jest to proste zajęcie. Wyobraźmy sobie teraz opiekę nad wieloma zwierzętami jednocześnie.  Opieka nad czworonogiem to nie tylko wyprowadzanie go na spacer, nakarmienie czy też nalanie mu wody do miski. Takie czynności nie są problemem. Schody pojawiają się w momencie, kiedy musi dojść do wizyty u weterynarza, ponieważ wydarzy się nagły wypadek, biegunka czy wymioty. Dzisiaj postaramy się opisać realia prowadzenia hotelu dla zwierząt. Czy ciężko jest znaleźć klientów do takiego miejsca? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zalozyc-hotel-dla-zwierzat/ 

Prowadzenie własnego hotelu dla zwierząt – jak wygląda?

Decydując się na prowadzenie takiego miejsca, powinniśmy zainteresować się uprzednio, tym co będzie należało do naszych obowiązków. Zacznijmy więc od podstaw. Prowadzenie takiego miejsca, nie jest najprostszym zajęciem. Czasami ogarnięcie jednego zwierzątka jest to już wyzwaniem, a co dopiero kilku czy kilkunastu jednocześnie. Poza cierpliwością, przydadzą się nam też odbyte kursy. Zalecany jest kurs z behawiorystyki psów i kotów. Dzięki temu nie tylko będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie w oczach naszych potencjalnych klientów, ale też ułatwi nam to pracę z pupilami. W końcu nic tak bardzo nie może zirytować, niż kiedy ktoś oczekuje od nas czegoś, a my nawet jeśli stoimy na głowie, nie wiemy o co dokładnie mu chodzi. Zwierzak nie powie nam prosto w twarz czego dokładnie w danej chwili potrzebuję. Zatem, jeżeli myślimy o prowadzenie własnego hotelu dla zwierząt, powinniśmy zacząć od nauki. W internecie jak i stacjonarnie, znajdziemy sporo kursów z różnych dziedzin. Inaczej opiekuje się pieskiem, a inaczej kotkiem. Sposób myślenia zwierzęcia zależy też od gatunku, ale również od uosobienia każdego z nich. Do każdego więc należy mieć indywidualne podejście. 

Jak znaleźć pierwszych klientów?

Kiedy będziemy odpowiednio wyedukowani, czas na naszych pierwszych klientów. W jaki sposób ich znaleźć? Najlepiej zacząć od promowania siebie! Załóżmy własny fanpage na Facebooku oraz konto na Instagramie. Wymyślimy ciekawą, a zarazem prostą nazwę, stwórz logo oraz dodajemy kilka fajnych zdjęć. Dobrą opcją jest też promowanie się przez ogłoszenia na portalach takich jak na przykład OLX. Są one darmowe, a nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby zawisły tam nawet na kilka lat. Dodatkowo warto jest poszukać grup tematycznych na Facebooku dotyczących pupili, a za zgodą administracji, zaoferować tam swoje usługi. Możliwości mamy naprawdę sporo, a wszystko zależy od naszego zaangażowania.

Zobacz też: http://www.e-gospodarz.pl/hotel-dla-zwierzat-wyglada-praca-takim-miejscu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here