kopalnia soli w wielczce

Duże firmy często chcąc przeprowadzić integrację uczestników organizują eventy lub konferencje firmowe. Spotkania te dotyczą również przeprowadzania niezbędnych szkoleń. Żeby taka konferencja przebiegła sprawnie, warto poznać 5 kroków, dzięki którym przygotowanie wydarzenia przebiegnie sprawnie. 

Wizja całokształtu

Każde duże wyzwanie może powodować obawy. Jednak, kiedy wiemy co chcemy zrobić, łatwiej nam przyjdzie znalezienie rozwiązań na wszelkie bolączki. Podobnie jest w przypadku organizacji dużej konferencji firmowej. Wystarczy zastosować metodę małych kroków, aby spokojnie dojść do oczekiwanych efektów. Wykonanie wstępnego zarysu spotkania ułatwi szybkie dopracowanie szczegółów. Na początek wystarczy określić kilka informacji takich jak miejsce spotkania. Hitem ostatnich miesięcy są konferencje w Wieliczce. Następnie istotne jest by znać liczbę uczestników konferencji. Kolejnym krokiem jest określenie tematu oraz celu konferencji. Dzięki temu rozplanowanie całego wydarzenia będzie mogło opierać się o konkretny plan. Trzeba mieć na uwadze, że zupełnie inaczej organizuje się spotkanie dla dużej grupy osób, a inaczej małe warsztaty.

Odpowiedni Plan

Sporządzenie planu jest gwarancją sukcesu w przypadku każdego przedsięwzięcia. Mając już określone miejsce konferencji, jej charakter, temat oraz grupę uczestników, można przejść do szczegółowego planowania poszczególnych wydarzeń w trakcie trwającej konferencji. Dobry plan wydarzenia powinien zawierać jak najbardziej szczegółowy harmonogram tego co będzie się działo na sali, ale również w jej otoczeniu. Mając określony budżet na organizację wydarzenia już na samym wstępnie można zrobić przesiew ofert od podwykonawców. Wiadomo też będzie czy konferencje w Wieliczce są w naszym zasięgu. Jednym z często stosowanych rozwiązań podczas planowania konferencji jest stworzenie tygodniowego planu wraz z ostatecznymi terminami. Technika ta pozwala na uniknięcie opóźnienia wymaganych terminów.

Odpowiednie miejsce

Miejsce konferencji ma bardzo duże znaczenie. I tak, jeżeli przygotowujemy warsztaty liczące kilkunastu uczestników, nie będzie nam potrzebna ogromna sala konferencyjna w pięknym hotelu. W przeciwnym wypadku warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeżeli będzie konieczność przewiezienia uczestników autokarem, powinniśmy wziąć pod uwagę czy autokar będzie mógł wjechać na parking. Dodatkowo, dobrze jest sprawdzić w jakim stanie znajduje się budynek oferujący przygotowanie konferencji, a mianowicie, czy sala jest klimatyzowana, czy są miejsca noclegowe, czy są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Trzeba również sprawdzić kwestie techniczne związane z nagłośnieniem. Czy obiekt zapewni nam swój sprzęt, czy będzie konieczności wynajęcia odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego.

Ponowne sprawdzenie

Kiedy mamy już sporządzony plan warto zrobić przysłowiowy krok wstecz i prześledzić jeszcze raz co zostało ustalone. Jest duża szansa, że coś pomnieliśmy i będzie można to wychwycić. Ponadto pierwszy plan obfituje w kwestie podstawowe, a przecież każda konferencje w Wieliczce powinna posiadać swoje ozdobniki. Nikt nie chce śpiących uczestników na sali. Szczególnie kiedy tematem jest ważne firmowe szkolenie. Miejsca specjalizujące się w organizacji konferencji posiadają zaprzyjaźnione firmy, które dbają o zapewnienie atrakcji w trakcie eventu. Kontaktując się z firma z polecenia można zaoszczędzić dużo czasu na samodzielnym wyszukiwaniu i sprawdzaniu potencjalnych ofert. Trzeba również mieć przygotowane antidotum na różne nieprzewidywane wydarzenia jak awaria prądu, problemy techniczne czy korki.

Podsumowanie działań

Bez względu na to czy była to twoja pierwsza konferencje w Wieliczce czy kolejna, dobrą praktyka jest zbieranie informacji o wykonanej pracy wśród uczestników. Warto zadać kilka pytań osobom współpracującym przy tworzeniu konferencji oraz samym uczestnikom wydarzenia. Dobrze wiedzieć jakie są ich odczucia co do formy przekazanej wiedzy czy też organizacji całego spotkania. Ilość zebranych opinii tym szansa na lepszą, konferencje w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here