Panele podłogowe

Bez cienia wątpliwości panele laminowane są jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków opcji na wykończenie podłóg. Są niedrogie, wyglądają estetycznie i łatwo je utrzymać w czystości. Jednak czy w każdym przypadku są najlepszym wyborem? Czy sprawdzą się tak samo w salonie, jak i w kuchni czy łazience?

Zalety paneli laminowanych

Dobrej jakości panele podłogowe są bardzo odporne na zarysowania i odgniecenia. Nie wymagają lakierowania ani innych zabiegów konserwacyjnych, a do tego są ładne i tanie. W odróżnieniu od podłóg drewnianych nie trzeba ich co kilka lat cyklinować. Względy praktyczne są więc mocną stroną paneli.

Czy panele mają wady?

Główną wadą wytykaną panelom podłogowym, niezależnie jak bardzo starałyby się imitować kamień czy drewno, jest ich sztuczność. Zrobione są z tworzyw sztucznych i w żaden sposób nie da się tego ukryć, choć nie można powiedzieć, by było to coś rażącego. Największym problemem jest, co się dzieje z panelem w przypadku uszkodzenia – deska zachowuje swoją strukturę i nadal może być używalna, podczas gdy panel nadaje się wyłącznie do wymiany i w żaden sposób nie można go zregenerować. Trzeba jednak mieć na uwadze, że panele laminowane są znacznie tańsze, co rekompensuje tę niedogodność.

Panele w salonie, przedpokoju i sypialni

Salon i przedpokój to pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu każdego dnia. To właśnie po przedpokoju najczęściej chodzimy, często również w butach. Dla pięknego parkietu czy drewnianych desek resztki piasku i kamyczki przyczepione do butów mogłoby być zabójcze. Właśnie w takich sytuacjach swój potencjał pokazują panele. Dzięki utwardzanej warstwie wierzchniej doskonale radzą sobie z nawet bardzo intensywnym wykorzystaniem, przez lata dzielnie znosząc brutalne traktowanie.

Panele laminowane Tychy są również świetnym pomysłem do salonu i sypialni z uwagi. W przeciwieństwie do glazury dają poczucie ciepła, są więc wygodnym rozwiązaniem nawet dla osób lubiących spacerować po mieszkaniu boso.

Panele do kuchni?

Nie brak miłośników paneli laminowanych, którzy chętnie cieszyliby się ich korzyściami również w kuchni. Niestety, pomimo że są one dość szczelne i odporne na czynniki zewnętrzne, to nie jest to najlepszy pomysł. Jest tak z powodu ich dużej wrażliwości na wilgoć – z łatwością wnika ona do ich wnętrza, bezpowrotnie je uszkadzając. Z tego powodu w kuchni, łazience czy na tarasie panele laminowane nie są najlepszym rozwiązaniem. Co innego panele winylowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here