Rozliczenie PIT 2022 program

Coroczne rozliczenia PIT coraz częściej odbywają się drogą elektroniczną. Łączy się to nie tylko z wygodą całego procesu, dzięki skorzystaniu z odpowiedniego programu do rozliczania podatku dochodowego można też mieć pewność co do naliczenia wszystkich przysługujących nam ulg.

Coroczne rozliczanie podatku PIT dla wielu osób było czasem nerwowym. Trzeba było samodzielnie wypełniać skomplikowane formularze i dokonywać mozolnych obliczeń. Generowało to wiele stresów związanych z obawami przez pomyłką. Po wypełnieniu PIT-u w sposób tradycyjny należało potem wysłać go pocztą lub samodzielnie dostarczyć do danego Urzędu Skarbowego. Należało to zrobić w nieprzekraczalnym terminie – zazwyczaj były to pierwsze dni maja. Wszystko zmieniło się w roku 2019, kiedy to Ministerstwo Finansów uruchomiło powszechnie dostępną usługę e-PIT. Dzięki niej nie trzeba samodzielnie wypełniać formularzy. Gotowe rozliczenie czeka na podatnika na stronie rządowej. Należy je tylko: zaakceptować, zmodyfikować, a potem zaakceptować lub odrzucić i wypełnić deklarację samodzielnie. W przypadku braku akceptacji czy odrzucenia PIT zostanie automatycznie wysłany do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Za każdym razem rozliczenie zostanie wysłane drogą elektroniczną. Można oczywiście nadal korzystać z tradycyjnej formy rozliczenia albo skorzystać z darmowego programu do rozliczeń PIT. Taki program to wiele korzyści. O tym w dalszej części tekstu.

Rozliczenie PIT 2022 – najważniejsze zmiany

Rozliczenie PIT 2022

Rozliczenie PIT 2022 to szereg zmian. Dotyczą one między innymi: zmiany stawki podatkowej dla osób fizycznych, zwiększenia kwoty wolnej od podatku, korzystniejszych rozliczeń dla osób samotnie wychowujących dzieci, ulgi rehabilitacyjnej itd. Zmiany te podczas samodzielnego rozliczenia deklaracji PIT-mogą przysporzyć wiele kłopotów. A w przypadku nieznajomości konkretów łatwo o pomyłkę czy finansowe straty. Warto też zweryfikować, czy zostały naliczone nam wszystkie należne ulgi, nawet jeśli korzystamy z gotowego e-PIT-u dostępnego na stronie rządowej. Tak by w razie nieścisłości móc gotową deklarację zmodyfikować. Dobrym pomysłem w takim przypadku jest skorzystanie z programu do elektronicznego wypełniania i wysyłania deklaracji. Uwzględnia on wszystkie wprowadzone w prawie podatkowym zmiany i stosuje je podczas rozliczania naszego podatku. Nie musimy się więc martwić o to, że coś nieświadomie przeoczymy.

Elektroniczne rozliczenie deklaracji PIT – zalety

Elektroniczne rozliczenie deklaracji PIT

Bez wątpienia ważną zaletą elektronicznego wypełniania i wysyłania deklaracji PIT jest oszczędność czasu. Czy korzystamy z gotowej deklaracji dostępnej na stronie rządowej, czy też z programu do rozliczania deklaracji, nie tracimy czasu na mozolne obliczenia. Poza tym, dzięki temu, że nasz PIT będzie wysłany przez internet, nie musimy tracić cennych chwil na poczcie czy w Urzędzie Skarbowym. Elektroniczne rozliczenie deklaracji PIT ma jeszcze jedną zaletę – możemy ją wypełnić i wysłać o dowolnej porze dnia. To opcja wygodna także dla spóźnialskich czy zapominalskich, którzy wypełniają deklarację PIT na ostatnią chwilę. Rozliczenie PIT 2022 to jak widać wiele udogodnień skrojonych na dzisiejsze pełne zmian i pośpiechu czasy.

Rozliczenie PIT 2022 program – pewność i zyski

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z programu do rozliczania deklaracji PIT możemy być pewni, że nasza deklaracja będzie pozbawiona błędów. Poza tym zostaną nam naliczone wszystkie należne nam ulgi i odliczenia. Zaletą programu rozliczenie PIT 2022 jest to, że jest on darmowy i bardzo intuicyjny. W związku z tym korzystanie z niego nie będzie przysparzać trudności nawet osobom, które na co dzień nie pracują na komputerze. Dzięki odpowiedniej aplikacji z programu można też skorzystać na telefonie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here