Właściwości ekogroszku

0
1447

Im tańszy znajdziemy produkt, tym więcej zaoszczędzimy na jego zakupie. Ta prosta zasada przyświeca wielu z nas podczas codziennych sprawunków w niemal każdym segmencie życia, od kupna owoców po narzędzia. Niestety podczas kupowania opału, zasada ta w ogóle nie obowiązuje, a im tańszy opał znajdziemy, tym mniej finalnie zostanie nam po jego spaleniu w kieszeni. Jak to możliwe? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy przyjrzeć się właściwościom ekogroszku!

Nie każdy węgiel to ekogroszek!

Jak wiemy, w dzisiejszych czasach kupno ekogroszku, czy też innego opału stałego do kotła to żaden problem. Ogromny wybór ofert, setki skupów opału i towar dostępny od ręki za pośrednictwem internetu to bardzo duża wygoda i jeszcze większa pułapka, na nieświadomego klienta. Im tańsza oferta, tym większa pokusa dla kogoś, kto z ekogroszkiem doświadczenia nie ma. Przeświadczenie o dużej ilości opału w niskiej, z pozoru atrakcyjnej cenie potrafi działać przekonywująco, ale każdy, kto skusi się na tego typu ‘okazje’, z pewnością się na niej zawiedzie. Dlaczego? Wszystko rozbija się o jakość kupowanego paliwa stałego. Aby węgiel mógł być nazywany ekogroszkiem, musi spełnić cały szereg wymagań dotyczących takich aspektów jak wielkość brył, kaloryczność, czy zawartość popiołu. Tani opał najczęściej charakteryzuje się bardzo niskimi parametrami i dużym poziomem zanieczyszczenia, co z kolei odbija się na jego efektywności, więc co z tego, że możemy kupić go więcej, skoro jego spalenie finalnie da nam mniej ciepła?

Dobre właściwości ekogroszku to klucz do oszczędności!

Jak pokazuje przykład ekogroszku, zainwestowanie w lepszej jakości towar o wyższej cenie przekłada się na większą oszczędność niż w przypadku zakupienia większej ilości materiału opałowego, o wątpliwej jakości. Dlaczego? Wszystko przez właściwości ekogroszku. Każda bryła ekogroszku charakteryzuje się bardzo wysoką kalorycznością, a co za tym idzie generuje większą ilość energii podczas spalania, niż swoje tańsze odpowiedniki. Dodatkowo ekogroszek odznacza się niskim zanieczyszczeniem i niską popielnością, co sprawia, że spala się lepiej. Po spaleniu nie zostaje wiele popiołu i zanieczyszczeń, co może mieć miejsce w przypadku eksploatowania niskiej jakości paliwa. Ekogroszek wysokiej jakości o dobrych właściwościach pozwoli na dłuższe, bezawaryjne korzystanie z pieca, co jest ogromną zaletą, biorąc pod uwagę wysokie koszty naprawy i czas potrzebny na odpowiednią konserwację pieca.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wegielsztygar.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here