Wózek agv, wózki agv

5 najistotniejszych zalet wózków AGV

Wózek ręczny czy AGV? Odpowiedź wydaję się prosta. Jakie są zalety wózka AGV?

Maszyny poruszają się same obniżając koszty operacyjne i zwiększając przy tym bezpieczeństwo. Zautomatyzowane pojazdy to najlepszy sposób na obniżenie kosztów niepowodujących wartości dodanej, jak na przykład koszty logistyki przeładunku materiałów. Ale nie chodzi tutaj tylko o koszty, w rzeczywistości AGV oferują wiele innych korzyści, które poprawiając wydajność, zwiększają rentowność. Dowiedz się więcej na temat niektórych zalet  zautomatyzowanych pojazdów kierowanych.

AGV zmniejsza koszty pracy

Bądźmy szczerzy. Jest to główny powód, dla którego firmy zaczynają myśleć o zautomatyzowanych pojazdach kierowanych. Jeśli zainwestujesz w wózki AGV, natychmiast obliczysz, ile osób można przenieść z mniej priorytetowych zadań (takich jak transport materiału) do ważniejszych operacji takich jak czynności produkcyjne.

AGV nie powinny być rozumiane jako środek redukcji kosztów, ale jako bardziej wydajne narzędzie produkcji. Wszystko zależy od początkowej inwestycji w systemu AGV i liczby pracowników. Nawet jeśli początkowy koszt może wydawać się być wysoki, roboty AGV nie muszą robić przerw i mogą pracować 24/7, dzięki czemu mogą być tańsze i bardziej konkurencyjne w stosunku do ludzi.

W przeciwieństwie do ludzi roboty nie męczą się, AGV może konsekwentnie pracować przez całą dobę, aby sprostać docelowej produkcji firmy. Jest to bardzo korzystne dla firm działających 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ponieważ właściciele nie będą musieli martwić się niedoborem pracowników zmianowych. Średni roczny koszt posiadania 5 pojazdów AGV jest około 2 razy mniejszy od kosztu 2 wózków widłowych z zatrudnieniem operatorów.

Eliminacja błędu ludzkiego

Każde duże przedsiębiorstwo potencjalnie traci olbrzymie kwoty na pomyłkach pracowników. Chociaż AGV są odpowiednio zaprogramowane do pełnienia określonych funkcji, to przy użyciu właściwych danych mogą obsługiwać dane procesy dokładniej niż człowiek. Większość strat popełnionych w firmie jest wynikiem błędów ludzkich. Ludzie męczą się i rozpraszają  podczas wykonywania powtarzających się i irytujących zadań. Jeśli masz wiele problemów z błędami pracowników, które prowadzą do kosztownych wypadków i innych problemów AGV mogą pomóc zminimalizować te błędy.

AGV nie mylą się, robią to co muszą i to wszystko. Zautomatyzowane pojazdy kierowane zmniejszają nawet do zera uszkodzenia materiałów i infrastruktury. Dość powszechne jest, że ręczne wózki widłowe uszkadzają transportowane dobra. Systemy bezpieczeństwa i kontroli AGV zapobiegają uszkodzeniu ładunków jednostkowych

AGV zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy

Automatyczne pojazdy kierowane pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo w miejscu pracy. AGV mogą wykonywać zadania w warunkach uważanych za niebezpieczne dla ludzi, takich jak obszary bardzo zimne lub gorące, obszary o ograniczonym działaniu szkodliwych oparów itp. AGV mogą zastępować pracowników w tak niebezpiecznych dla ludzi środowiskach pracy jak elektrownie jądrowe, składowiska środków lub odpadów niebezpiecznych. Samochody AGV są płynne, przewidywalne i kontrolowane, co zmniejsza ryzyko wyrządzenia szkód pracownikom w porównaniu z pojazdami obsługiwanymi przez ludzi.

Zautomatyzowane pojazdy kierowane mogą być wyposażone w wiele urządzeń zabezpieczających, które zapobiegają kolizjom i mogą pomóc w wykrywaniu obiektów. Mniej wypadków, mniejsze ryzyko, niższe koszty ubezpieczenia, niższe całkowite koszty pracy. Zautomatyzowane pojazdy kierowane mogą wykonywać zadania, które są szkodliwe dla zdrowia ludzkich pracowników . Maksymalna masa przedmiotów podnoszonych i przenoszonych przez mężczyzn nie może przekraczać 30 kg przy pracy stałej i 50 kg przy pracy jednorazowej, co w praktyce może być bardzo restrykcyjne. Za pomocą AGV można transportować więcej ładunków jednocześnie, skracając potrzebny czas.

Poprawiona dokładność inwentaryzacji i identyfikowalności

Możesz zainstalować najlepszy na świecie system zarządzania magazynem ale można być niemalże pewnym, że jeśli inwentaryzacja będzie wykonana przez człowieka, liczby mogą się nie zgadzać. Zapomnij o magazynach zamkniętych na kilka dni, próbujących dojść do tego czy liczby rzeczywiste pasują do liczb w oprogramowaniu. AGV nie popełniają błędów, lokalizują dany materiał na danej pozycji i możesz być pewien, że ten materiał będzie tam, o ile nie polecisz AGV o przeniesienie go. Pojazdy AGV oszczędzają dużo czasu i kosztów związanych z zapasami magazynowymi. Automatyczne systemy zarządzania pojazdami sterowanymi mogą sprostać ograniczeniom logistycznym i ekonomicznym wrażliwych gałęzi przemysłu, takich jak żywność, wyroby medyczne itp., A także zapewnić identyfikowalność, higienę i bezpieczeństwo w procesach produkcyjnych.

Systemy zarządzania AGV zapewniają śledzenie obciążeń magazynowych w czasie rzeczywistym i ogólną kontrolę na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Poprawa organizacji miejsca pracy

Po zainstalowaniu złożonego systemu AGV wszystko staje się czystsze i uporządkowane. Wcześniej wszędzie mieliśmy pudła, wózki itp. teraz nie jest to możliwe, ponieważ AGV przejdzie przez nie, dlatego korytarz musi zostać oczyszczony. Wcześniej wszędzie mieliśmy sterowane przez ludzi pojazdy wykonujące skomplikowane manewry, poruszające się w nie do końca uporządkowany sposób, pracowników zatrzymujących się na kawę.

Teraz mamy płynne pojazdy AGV poruszające się zawsze w ten sam sposób, zawsze z tą samą prędkością, zawsze w tym samym tempie. Wcześniej materiał przybywał za późno, za wcześnie, za dużo lub za mało. Teraz materiał przybywa na czas i we właściwej ilości. Zautomatyzowane pojazdy kierowane zobowiązują środowisko fabryczne lub magazynowe do dostosowania się do nowych zautomatyzowanych pracowników. Wszystko staje się czystsze, bezpieczniejsze i bardziej uporządkowane dzięki AGV.

Źródło: http://zbyszekjurczak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here