auto

Każdego roku coraz chętniej korzystamy z wypożyczalni samochodów. To wspaniały sposób na wakacyjną podróż, zastąpienie znajdującego się u mechanika auta, czy odwiedzenie znajomych, gdy nie posiadamy własnego pojazdu. Jednak wraz z popularnością wynajmu samochodów, rośnie również liczba negatywnych doświadczeń, opisywanych przez osoby, które zostały zmuszone do zapłacenia znacznie większych opłat, niż początkowo im obiecywano. Jak uniknąć pułapki i na co zwracać uwagę, by uniknąć problemów?

Po pierwsze – sprawdź renomę marki

Nie wszystkie wypożyczalnie podchodzą z równą starannością do klienta. Niektóre wręcz wyszukują okazji do naliczenia dodatkowych opłat, zwykle za nieznaczące uszczerbki na lakierze lub rzekome usterki techniczne. Niektórzy naliczają dodatkowe opłaty za usługi, o których nie było mowy podczas dokonywania rezerwacji online. Jak się uchronić przed wpadnięciem w ręce nieuczciwych wypożyczalni? Ważne jest, by przy wyborze nie sugerować się wyłącznie ceną – właśnie nią starają się przyciągać klientów ci najmniej uczciwy, wiedząc, że finalnie i tak sobie ją odbiją dodatkowymi opłatami. Opinie klientów, którzy już wypożyczyli samochód, powiedzą nam znacznie więcej.

Po drugie – zadbaj o ubezpieczenie

Dodatkowe ubezpieczenie, choć może być postrzegane jako zbędny wydatek, w rzeczywistości jest jedną z najważniejszych rzeczy, na jakie powinniśmy postawić, decydując się na wynajem samochodów Warszawa. Dlaczego? Ponieważ pokrywa ono nie tylko szkody wyrządzone innym pojazdom (takie ubezpieczenie zazwyczaj jest już w zestawie), ale również szkody, które poniósł wynajmowany pojazd z naszej winy, albo te, których sprawcę nie jesteśmy w stanie zidentyfikować. Bardzo często dochodzi przecież do tzw. parkingowych stłuczek, pozostawiających mniej lub bardziej widoczne uszkodzenia na karoserii pojazdu. Niestety, mimo iż nie powstały one z naszej winy, to właśnie my ponosimy pełną odpowiedzialność za wszelkie uszkodzenia powstałe w czasie, kiedy samochód był powierzony w nasze ręce. Dodatkowe ubezpieczenie pomaga pokryć koszta odnowienia lakieru, felg lub uszkodzonych opon (to najczęstsze uszkodzenia odnotowywane na wypożyczanych samochodach)

Po trzecie – procedury

Firmy oferujące wynajem samochodów Warszawa różnią się również pod względem podejścia do sporządzanej dokumentacji. Niektóre przekazują nam mnóstwo niezrozumiałych dokumentów, pełnych wykluczeń i przypisów, a sam odbiór auta przypomina drogę przez mękę. Inni z kolei stawiają na proste, przejrzyste i zrozumiałe warunki i zdecydowanie takich ofert należy poszukiwać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here