Zarobić można na wszystkim, ale czasami trzeba się trochę rozejrzeć żeby nie popełnić błędu. Taki błąd może nas sporo kosztować. Kryptowaluty są w ostatnim czasie bardzo modne. Najbardziej znana to bitcoin, który bije rekordy popularności. Oczywiście wszystko za sprawą kursy, jaki osiąga. Wahnięcia kursów są widoczne, dlatego jeśli kupujemy wtedy, kiedy cena jest wysoka to możemy wiele na tym stracić. Lepiej jest trochę poczekać i dopiero wtedy inwestować swoje pieniądze.

Bitcoin dał wielu osobom ogromne zyski, ale wiele osób też na tym w ostatnim czasie straciło. Problem kryptowalut jest taki, że ona dzisiaj są, a jutro ich nie ma. Dolary czy euro mamy na papierku, jeśli coś się stanie z kursem to my te pieniądze fizycznie mamy i zawsze możemy na coś wymienić. W przypadki internatowej waluty wyłączamy Internet i nie mamy nic. Nasze całe oszczędności poszły na marne i my nic z tego nie mamy.

To oznacza, że nie warto wszystkiego, co poosiadamy inwestować w kryptowaluty. Dobrym pomysłem jest rozkładanie inwestowania na inne waluty niż bitcoin. Wtedy zmniejszamy ryzyko i możemy na tym sporo zarobić. Według niektórych znanych w świecie finansów osób bańka związany z bitcoinami pęknie i to jeszcze w tym roku. Czy to prawda? Tego nie wiemy, ale skoro eksperci tak mówią to może warto byłoby sprzedać to, co mamy? Może też być tak, że mówią tak, ponieważ jest to waluta poza ich kontrolą. Chcą żeby upadła i żeby ludzie dalej inwestowali w tę walutę, która jest dostępna. Każdy chce przecież zarobić, dlatego szuka sposobu jak zniszczyć swoją konkurencje i na tym przykładzie bardzo dobrze będzie to widać.

Ryzyko czy nie?

We wszystko, co inwestujemy swoje pieniądze ryzykujemy i każdy na pewno o tym wie. Można zainwestować w dolara, który za miesiąc spadnie do dwóch złotych tak jak to było kilka lat temu. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o kryptowaluty. Tutaj również jest bardzo duże ryzyko i tutaj również można tak zyskać jak i stracić. Raz waluta traci kilkaset dolarów na kursie żeby pójść na kolejny dzień tysiąc w górę. Nie da się tego przewidzieć, dlatego ostrożnie inwestując na pewno na tym nie stracimy.

Nie panikujmy, jeśli kurs nagle spadnie, bo to chwilowe. Nie chcemy przecież na tym stracić? Zawsze wybieramy dla siebie taką opcję, jaka jest najkorzystniejsza. Inwestujmy mniejsze kwoty i wtedy obserwujmy czy na tym da się zarobić czy nie. Jeśli tak to można jeszcze trochę pieniędzy dołożyć. Nie spieszymy się, ale też nie możemy wiecznie czekać, bo nic na tym nie zarobimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here