W Internecie i w telewizji słyszymy często, że ktoś kopał kryptowaluty bitcoin. Zastanawiamy się wtedy jak to możliwe? Kopanie nam się kojarzy z grzebaniem w ziemi, ale przecież to jest waluta internetowa. Ona nie istnieje, jako taka na papierze, czyli nie można jej w taki dosłowny sposób kopać. Kopanie w tym przypadku oznacza coś o wiele bardziej skomplikowanego. Tutaj trzeba używać do tego nowoczesnego i bardzo wydajnego sprzętu. Tak właśnie wygląda nowoczesna koparka do bitcoinów.

Polega to na tym, że wykonuje się bardzo dużo przeliczeń i wyliczeń matematycznych. Im wydajniejszy i szybszy sprzęt tym lepiej. Takie kopanie oznacza, że trzeba będzie już na samym początku zainwestować bardzo dużo pieniędzy w sprzęt. Jak dużo? Czy koparka za kilkanaście tysięcy złotych nam wystarczy? Warto wejść sobie na specjalny kalkulator gdzie wpisujemy wszystkie dane z naszej koparki i wtedy wiemy ile konkretnie można będzie na tym zarobić. Im tańszy sprzęt tym gorzej dla naszych zysków.

Problemem jest nie tylko sam zakup sprzętu, ale jego zużycie prądu. Mimo że wykorzystuje się nowoczesnej karty graficzne to niestety, ale trzeba się liczyć z wysokimi rachunkami za prąd. W domowych warunkach takie kopanie nie ma żadnego sensu. To jednak nie wszystko, bo im więcej się kopie tym trudniej będzie się to robiło. Obliczenia matematyczne są coraz bardziej skomplikowane, a co za tym idzie trzeba inwestować w jeszcze droższy sprzęt. Musi to być coś bardzo wydajnego, a wtedy szanse zysków są bardzo duże. Poważniejsza koparka, która generuje jakiś zyski to wydatek kilku milionów złotych. To bardzo dużo i mało, kto może sobie na to pozwolić.

Trudne zadanie do wykonania

Kopać niby może każdy z nas, ale niestety problem polega na tym, że ilość zużytego prądu przewyższy kilkukrotnie jakiekolwiek zyski, o których tak nam się marzy. Szybko dojdziemy do wniosku, że to nie jest dla nas. Nawet, jeśli zaczniemy się łączyć w sieć komputerów, które będą kopały to i tak będzie to zdecydowanie za mało. Na całym świecie działają takie koparki, które oferuje spore zyski.

Jeśli kogoś stać na duże inwestycje i traktuje to z jednej strony, jako zabawę, a z drugiej, jako ewentualną chęć zysku to na pewno warto będzie w to inwestować. Jeśli to tylko i wyłącznie zarobek to nie ma to większego sensu. Więcej można na tym stracić niż zyskać i tak to wygląda w praktyce. Nie jest łatwo cokolwiek zarobić i szybko się o tym przekonamy. Dotyczy to nie tylko kryptowalut, ale również innych dziedzin związanych z Internetem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here