wizytówka w office

Wiele osób interesuje się wizytówkami, dlatego szukają sposobu na to jak je wykonać. Czy zawsze potrzebny będzie program, który dodatkowo trzeba kupić? Nie do końca można się z tym zgodzić, bo jeśli tylko mamy chęci to można taką wizytówkę zrobić szybko i tanio. To na pewno powinno wiele osób zainteresować, bo skoro mamy za darmo możliwość wykonania projektu to takiej okazji na pewno nie można będzie przepuścić. W czym można będzie zrobić wizytówkę?

Okazuje się, że idealnie do tego nadaje się WORD, czyli program, w którym wiele osób pisze różnego rodzaju prace, podania, mamy tutaj mnóstwo dokumentów. Wydawać by się mogło, że raczej tutaj projektu to się nie stworzy, ale jednak jest to możliwe. W czym jeszcze można będzie tworzyć projekty wizytówek? Na pewno będzie można do tego wykorzystać openoffice. Co to jest? To taka darmowa wersja WORDA, dlatego warto byłoby się tym bliżej zainteresować, bo na pewno znajdziemy tam to, czego szukamy.

Openoffice wizytówki

W tym przypadku jest łatwo, ponieważ możemy skorzystać ze specjalnej funkcji kreatora, który ten program ma wbudowany. To oznacza, że jeśli tylko mamy, jako takie pojęcie to tym programie to na pewno w łatwy sposób poradzimy sobie z tym zdaniem i stworzymy taką wizytówkę, jaka jest nam potrzebna.  Można automatycznie stworzyć wizytówkę, ale trzeba będzie wcześniej zrobić wprowadzenie potrzebnych danych. W ten sposób od razu przy jednym kliknięciu zrobi nam się taka wizytówka, jaka jest potrzebna. Jest to zadanie, z którym każdy sobie poradzi, dlatego wybieramy plik nowy i wizytówki. Można poćwiczyć różne rozwiązania tak żeby nasza wizytówkami jeszcze bardziej nam się podobała, bo wtedy będziemy z niej jeszcze bardziej zadowoleni.

Trzeba wybrać nośnik, czyli określamy się jak ma wyglądać nasza wizytówka. Wybór nośników jest bardzo duży i każdy dla siebie coś odpowiedniego znajdzie. Później definiujemy treść wizytówki i to wszystko, co ma się na niej znajdować. To proste i każdy sobie z tym poradzi.  Trzeba również wybrać odpowiedni format wizytówek, bo inaczej nie będzie to coś, czego oczekujemy. Wpisujemy, zatem rozmiar i wtedy mamy taką wizytówkę, na jakie nam bardzo zależało.  Jest to darmowy program, dlatego nie trzeba ponosić żadnych kosztów, a jednocześnie można się bawić w tworzenie wizytówek. To dobre rozwiązanie dla nas, dlatego trzeba już dzisiaj je przetestować.

WORD wizytówka

Trzeba będzie utworzyć nowe dokument Word, jako standardowy. Następnie z paska narzędzi trzeba wybrać wstaw tabelkę.  Zaznaczamy dwie kolumny, czyli rozmiar naszej wizytówki i teraz już będzie tylko łatwiej. Wstawiamy tabelę i ustawiamy właściwości tabeli, które będziemy mogli indywidualnie ustawiać i przestawiać. Mamy tam zakładką kolumna i wtedy ustawiamy szerokość na liczbę 9. W ten sposób mamy już prawie naszą wizytówkę, bo teraz jeszcze potrzebujemy wstawić wysokość na liczbę 5. Proste? Oczywiście, że proste i już nasza wizytówka ma taką wielkości, jaka nas interesuje.

Można to oczywiście dowolnie zmieniać.  Teraz wstawiamy obraz, czyli szukamy swoich plików z logo czy czym tylko chcemy. Ten obraz można będzie w dowolny sposób zmieniać, dlatego warto sprawdzić, co daje się zrobić, gdzie można go przestawić czy da się obrócić? W ten sposób wizytówka będzie jeszcze lepiej wykonana.  Jeśli wpisaliśmy już treść to trzeba będzie całą komórkę skopiować i edytować. Wtedy mamy gotowy arkusz, który można będzie wydrukować.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here