Co przygotować zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy – podpowiadamy

Czasami chcemy kupić coś, co jest dla nas za drogie, a nie chcemy czekać do czasu, aż oszczędzimy potrzebną kwotę, gdyż trwałoby to za długo. Co robić w takiej sytuacji? Właśnie po to wymyślono kredyty konsumenckie oferowane przez banki. Jak mądrze korzystać z tego produktu, by nie wpaść w kłopoty? Jaki kredyt wybrać? Czy kredyty gotówkowe online to dobre rozwiązanie?

Czym są kredyty konsumenckie. Jakie są ich rodzaje?

Kredyt to pisemna umowa zawarta między konsumentem a bankiem, na podstawie której bank zobowiązuje się do udostępnienia określonej kwoty pieniężnej na pewien czas. Obowiązkiem kredytobiorcy jest wykorzystanie otrzymanych środków zgodnie z ich przeznaczeniem oraz do ich zwrotu wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji oraz odsetek. Oznacza to, że kredyt jest zwrotny, terminowy i oprocentowany. Kredytu mogą udzielać wyłącznie banki, a umowy kredytowe są regulowane prawem bankowym. Oznacza to, że muszą zawierać informacje na temat terminu zwrotu środków, opłat związanych z udzieleniem kredytu, prowizji i odsetek.

Rodzaje kredytów. Czym są kredyty gotówkowe online?

Najpopularniejszy i najczęściej brany kredyt konsumpcyjny przeznaczony jest na zaspokojenie określonych bieżących potrzeb kredytobiorcy zaciągany, np. zakup komputera, sprzętu AGD. Okres spłaty może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat. Kredyt hipoteczny zaś udziela się na zakup nieruchomości lub realizację inwestycji budowlanej. Kredyt inwestycyjny przeznaczany jest na realizację przedsięwzięć powiększających majątek kredytobiorcy. Osoby, które mają kilka zobowiązań mogą je połączyć, biorąc kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu możliwe jest obniżenie miesięcznej raty i ułatwienie spłaty posiadanych kredytów. O produkty można wnioskować w oddziale banku, przez infolinię oraz przez internet – wtedy są to kredyty gotówkowe online.

Jakie dokumenty trzeba przygotować? Co dotyczy kredytów gotówkowych online?

To, jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku kredytowego zależy wyłącznie od banku. Najważniejszym z nich jest dokument potwierdzający naszą tożsamość, czyli dowód osobisty. Banki wymagają potwierdzenia dochodów klienta, a przede wszystkim – ich stałości. Takie dokumenty nazywamy dokumentami dochodowymi. Potrzebne jest więc zaświadczenie o wysokości dochodów, jeśli jesteśmy zatrudnieni. Obecnie banki oferują również kredyty gotówkowe dla pracujących na umowę-zlecenie i umowę o dzieło. Muszą być one gwarantem tego, że posiadamy płynność finansową. Kiedy jesteśmy klientami danego banku i na konto wpływa nasze wynagrodzenie, nie musimy dostarczać oświadczenia o dochodach. Takie same zasady obowiązują w przypadku kredytów gotówkowych online. Tutaj często jednak bank w ogóle nie prosi o zaświadczenie – zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy jego klientem.

W życiu zdarzają się sytuacje, gdy pilnie trzeba coś kupić, a brakuje pieniędzy. Odpowiedzią na nasze potrzeby są kredyty gotówkowe online, które pozwolą sfinansować pilne wydatki, a weźmiemy je bez konieczności dopełniania skomplikowanych formalności.

Źródło: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here