Uważasz, że wiesz wszystko o marketingu B2B

W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie w każdej możliwej dziedzinie na rynku działa bardzo wiele firm, wybicie się ponad inne i dotarcie do klienta jest prawdziwą sztuką. Jak pokazują badania, bardzo wiele firm nie jest w stanie przetrwać na rynku pierwsze roku swojej działalności. I o ile oczywiście powody tego zjawiska są bardzo różne, specjaliści w dziedzinie biznesu i sprzedaży wskazują dobitnie, że jednym z najczęstszych powodów jest kiepski marketing.

Zasadniczo, pod pojęciem marketingu rozumiemy wszelkie działania mające na celu usprawnienie i polepszenie procesu sprzedaży. Wlicza się w to ustalanie cen, tworzenie promocji, dystrybucja, w końcu także reklama i wszelkie sposoby oddziaływania na nabywcę. I tu dochodzimy do bardzo ważnej kwestii, mianowicie kto jest naszym nabywcą. Istnieją różnice miedzy marketingiem B2B a B2C. O ile w pierwszym przypadku nasz produkt czy usługę sprzedajemy innej firmie, o tyle w przypadku marketingu B2C naszym nabywcą jest sam konsument. Marketing w B2B jest zazwyczaj krótszym procesem i z racji tego, że nasz produkt chcemy sprzedać innej firmie, która sama jest nastawiona na zysk, cały proces jest oparty bardziej na kalkulacji i logice, niż na emocjach. To sprawia, że nasza strategia marketingowa musi być ściśle dopasowana do tego, kto jest naszym potencjalnym nabywcą, w przeciwnym wypadku jesteśmy często wręcz z góry skazani na porażkę.

Marketing jest niezwykle ważny. Wielkie przedsiębiorstwa zatrudniają wysoce wykwalifikowanych specjalistów, których zadaniem jest opracowywanie strategii, które mają pomóc dotrzeć do nabywcy i przekonać go do kupna naszego produktu, bądź skorzystania z naszej usługi. Jest to dziedzina bardzo szeroka, dlatego, jeśli chcesz odnieść sukces na rynku, musisz posiąść odpowiednią wiedzę z zakresu marketingu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz skorzystać z odnośnika businessweb.pl. W tym artykule znajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne, aby rozpocząć swoją edukację w dziedzinie marketingu B2B. Jeśli podejmiesz odpowiednie działania już dzisiaj, z pewnością odniesiesz sukces.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here