Jak zwiększyć efektywność rekrutacji

Rekrutacja pracowników jeszcze kilkanaście lat temu wymagała dużej ilości pracy, skupienia i zatrudnienia wielu rekruterów. Osoby poszukujące kandydatów do pracy musiały samodzielnie tworzyć ogłoszenia, umieszczać je na stronach i portalach, przeglądać i monitorować zainteresowanie ofertą pracy, umawiać spotkania z potencjalnymi pracownikami i starannie dbać o archiwizowanie danych. Obecnie rozwój technologii pozwala znacząco uprościć proces rekrutacji, wystarczy że zdecydujemy się na wdrożenie nowoczesnego systemu do rekrutacji.

System do rekrutacji umożliwia tworzenie spersonalizowanych ogłoszeń pracy, dzięki temu buduje pozytywny wizerunek firmy i zwiększa zainteresowanie kandydatów. Oferty pracy przygotowywane za pomocą systemu można stworzyć w dużo prostszy i sprawniejszy sposób – szata graficzna pomocna przy identyfikacji wizualnej firmy i szablony ogłoszeń skomponowane dla konkretnych stanowisk. Ponadto rekruterzy mogą wzorowo zarządzać ofertami pracy (wystawianie ogłoszeń na przeróżnych stronach, portalach i serwisach, łatwa komunikacja, proste dodawanie, usuwanie i archiwizowanie danych), efektywne wyłanianie talentów i wiele innych korzyści.

Optymalizacja efektywności procesu rekrutacji

System do rekrutacji jest skomponowany w prosty i intuicyjny sposób, jego obsługa nie wymaga nauki i przygotowania, wystarczy kilka minut i każdy rekruter w szybkim czasie może czerpać z niego korzyści. Stała aktualizacja i łatwa analiza danych pozwala podejmować szybsze i lepsze decyzje. Rekruterzy za pomocą systemu są w stanie monitorować wszystkie aspekty przebiegu projektów rekrutacyjnych, dzięki temu wiedzą, jakie działania podjąć, aby skutecznie optymalizować proces (analiza KPI).  Dostęp do niezbędnych raportów, przegląd najlepszych źródeł pozyskiwania kandydatów, lejek kandydatów oraz podsumowanie wartości projektów dodatkowo uprasza ich pracę i pozwala na obiektywne podsumowania.

System do rekrutacji umożliwia dotarcie do największej liczby potencjalnych pracowników. Osoby korzystające z systemu mogą publikować ogłoszenia w wielu mediach (zakłada Kariera na stronie firmy i intranetu, bezpłatne i płatne portale ogłoszeniowe, social media). Dodatkowo automatycznie rozpoznają źródła aplikacji i przygotowują z nich całościowe raporty dla wyższego kierownictwa. Menedżerowie otrzymujący profesjonalne raporty z łatwością mogą przyjrzeć się aktywności rekruterów. W łatwy sposób oceniają ich pracę, nadają status projektom i mają możliwość prostego raportowania kolejnych zadań dla rekruterów. Ogromną korzyścią jest opcja wyeksportowania wszystkich danych z systemu do rekrutacji do pliku PDF lub Excela ( drukowanie kart kandydatów w PDF, pobieranie ofert pracy w PDF, czytelny raport PDF z podsumowaniem projektu, eksport do Excela wszystkich list).

Korzystając z systemu do rekrutacji mamy pewność, że proces rekrutacji jest bezpieczny  i zgodny z RODO. Przetwarzanie danych w systemie jest adekwatne do przetwarzania danych zgodnie z RODO i z zaleceniami Inspektora Ochrony Danych. Rekruterzy oraz kierownictwo mają gwarancję, że wykonują swoje obowiązki zgodnie z prawem (raporty ważności zgód, automatyczne usuwanie kandydatów po zamknięciu rekrutacji, możliwość archiwizacji, anonimizacji i usunięcia danych kandydatów, regularne testy bezpieczeństwa, zabezpieczenia fizyczne i logiczne). System do rekrutacji pozwala znacząco usprawnić działanie wszystkich sfer zarządzania zasobami ludzkimi, więcej szczegółowych informacji odnośnie działania systemu rekrutacyjnego można dowiedzieć się na elevatosoftware.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here