Załóż konto bankowe bez wychodzenia z domu! Jak? To proste!

0
1944

Własne konto bankowe jest bardzo dużym udogodnieniem dla ludzi w dzisiejszych czasach. Dzięki posiadaniu prywatnego lub firmowego rachunku, można skutecznie rozliczać się z pracodawcą czy też sprzedawcami w krótkim czasie oraz bez większych problemów. Transakcje bezgotówkowe z wykorzystaniem kont bankowych zyskują coraz większą popularność ze względu na ich szybkość i bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że dzisiaj większość ludzi posiada własne konta bankowe.

Dzięki posiadaniu własnego konta, można szybko i łatwo opłacać rachunki, robić zakupy w Internecie oraz przelewać, otrzymywać i oszczędzać pieniądze. To właśnie te atuty sprawiają, że coraz więcej osób zwraca uwagę na możliwość założenia własnego konta bankowego. Dodatkowo na rynku produktów finansowych działa wiele banków, które posiadają zróżnicowaną ofertę rachunków dla klientów indywidualnych oraz firm. Oznacza to, że jest w czym wybierać.

Wygodne zakładanie rachunku online

Kolejnym istotnym atutem jest możliwość wnioskowania o konto bankowe przez Internet. Dzięki wprowadzeniu rachunków internetowych, stały się one o wiele łatwiej dostępne dla klientów indywidualnych oraz firm. Konta takie zakłada się w wygodny sposób i można to zrobić bez wychodzenia z domu. W większości przypadków procedura jest podobna. Należy złożyć wniosek, przesłać skan dowodu osobistego i dokonać przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Alternatywnie można złożyć wniosek i zamówić wizytę kuriera, który po kilku dniach przyjedzie z umową i potwierdzi tożsamość klienta. W obu przypadkach nie trzeba nigdzie wychodzić. Opcja z kurierem jest idealna dla osób, które nie posiadają konta w innym banku.

Karty debetowe do rachunków internetowych

Do konta bankowego przypisywana jest karta debetowa, dzięki której możliwe jest dokonywanie płatności bezgotówkowych w Internecie, sklepach stacjonarnych czy też wypłacanie gotówki w bankomatach. Zakładając konto bankowe przez Internet, klient określa czy chce otrzymać kartę debetową. Po potwierdzeniu swoich danych i zawarciu umowy (kurier lub przelew weryfikacyjny), karta zostaje wysłana do klienta pocztą lub kurierem. Zwykle dociera ona do posiadacza konta po kilku dniach od założenia rachunku. Kartę taką należy aktywować w systemie bankowości internetowej, a instrukcje aktywacji są dostarczane razem z kartą.

Jakie są opłaty związane z założeniem i prowadzeniem konta online?

Generalnie, banki nie pobierają opłat za założenie konta i bardzo często nie pobierają również opłat za prowadzenie kont dla klientów indywidualnych. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kont firmowych. Wiele banków oferuje darmowe konto bankowe przez Internet, ale mogą pojawiać się inne opłaty, jak na przykład opłaty związane z korzystaniem z karty czy też opłaty za przelewy albo wypłaty z obcych bankomatów. Istnieją jednak pewne warunki, które należy spełnić, aby unikać takich opłat. Zwykle dotyczą one transakcji bezgotówkowych dokonywanych kartą. Konkretne warunki, jakie należy spełnić, zależą od banku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto

Warto sprawdzić w sieci specjalne rankingi uwzględniające produkty finansowe, takie jak konto bankowe przez Internet. Dzięki takim rankingom oraz porównywarkom można szybko i łatwo znaleźć konta online dopasowane do własnych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here